Event 401 Heat 1 Mixed D 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12USAARC/WBC3:46.04
28GERBRC/RCHB3:49.26
35GERBRCH/BRV823:51.22
46RUSDynamo Moscow Rowing Club3:52.49
53DENDanske Studenters Roklub3:53.12
61DENNyborg Roklub3:54.17
77INTNRC/SAUG3:55.06
84AUSCommercial RC4:17.20

Event 401 Heat 2 Mixed D 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
15RUSERC/Znamya3:42.36
23GERJenaer Kanu- und RV3:42.67
36INTRVW/Sevrier3:48.69
42FINNeste Rowing Club3:50.36
54SWEuddevalla roddklubb3:53.14
61GERKRG/WSV4:03.54
77DENRødvig Roklub4:13.34
88AUSSandy Bay Rowing Club4:13.60

Event 401 Heat 3 Mixed D 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
16RUSDynamo/Strela3:52.09
25GERRuder-Club Bergedorf e.V. 3:52.43
38SUIRCZ/BRC3:53.10
42GERVRV/BSC3:57.51
51BELRoyal Cercle Athlétique des Etudiants Liège4:04.85
63AUSSandy Bay Rowing Club4:09.20
74DENNordschleswigscher Ruder-Verband4:09.75
87HUNWaatz Masters4:30.36

Event 401 Heat 4 Mixed D 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
11SUIRCL/SCK3:43.97
27USALBRA/OI3:50.67
33DENRoklubben furesøen3:58.49
44GERSportclub Berlin-Koepenick e.V.3:59.60
56NORBærum Roklubb4:02.68
65AUSCommercial RC4:05.49
78LTULIKF/ACREM4:09.67
82FINNeste Rowing Club4:12.01

Event 401 Heat 5 Mixed D 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
13CZEVeslarský klub Bohemians Praha3:48.16
26UKRSC Dnipro/KhRC3:49.25
38GERDRV/PRV3:50.50
47NEDCornelis Tromp Hilversum4:04.09
55GBRCantabrigian Rowing Club4:07.42
61ESPReial Club Nautic de Tarragona4:10.65
72ITAThe Core Canottaggio Sabaudia4:25.74
84FINNeste Rowing Club4:27.21

Event 401 Heat 6 Mixed D 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12INTSCRC/IPN3:50.52
24GERHeidelberger Ruderklub 1872 e.V.3:51.75
36NEDRV Breda/Breda3:58.71
45DENNR/MRK4:02.01
51GERRuderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V.4:10.66
67SUIBasler Ruder-Club4:13.45
78INTLDR/BBRC4:48.12

Event 401 Heat 7 Mixed D 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
18GERRVGE/WSV Bürgel3:53.35
23DENRoklubben furesøen3:56.33
34FRABA/RCPM4:00.66
42GERRG W L/RVE4:00.85
57RUSDynamo Moscow Rowing Club4:07.05
66ARGClub Regatas Rosario4:20.33

Event 401 Heat 8 Mixed D 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
15GERRuderclub Lindau (B)3:55.08
21LTUPN/RC NAVIS4:04.34
33CANHalifax Rowing Club4:07.21
48DENHumlebæk Roklub4:12.16
56INTCNF/ARC4:14.35
64DENRoklubben furesøen4:29.24
72GBRShiplake Vikings Rowing Club4:35.03

Event 402 Heat 1 Mixed G 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12INTCLD/LIA/LLRC/RCPM3:43.46
24INTA.N.F.A/KS AZS-AWF/FR3:45.70
33GERERV/LCfW/Minden3:47.47
41AUSCanberra Rowing Club4:06.95

Event 403 Heat 1 Mixed B 8+

Rank Lane Ctry Name 1000m
15NEDK.A.R.&Z.V.De Hoop3:16.45
26INTExeter RC/GPA/WRC/THRC3:23.81
31INTGR/NSR/BRC/OAR/WS/RAF3:30.07
42DENBruun & Hjejle3:36.06
53NORAalesunds Roklub3:39.72
64SWEMölndals Roddklubb3:46.37

Event 404 Heat 1 Mixed E 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12GBRWycliffe College Boat Club3:51.85
27GERKRG/ARCM3:55.73
34INTORK/HOOP3:56.33
41DENFR/KVIK4:13.95
58GBRDurham Amateur Rowing Club4:14.83
63CANSaskatoon Rowing Club4:24.62
76NORAalesunds Roklub4:37.22
85CROMladost RC4:40.75

Event 404 Heat 2 Mixed E 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12GERSV Energie Berlin Abt. Rudern3:50.27
27USADallas Rowing Club3:51.94
36DENRoklubben furesøen4:01.87
41INTDBU/WSAP4:03.60
58POLKS Posnania RBW4:20.84
63GBRSudbury Rowing Club4:26.12
75CROMladost RC4:29.67
84AUSCanberra Rowing Club4:44.08

Event 404 Heat 3 Mixed E 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
16LATJurmala3:55.89
27BRASport Club Corinthians Paulista3:57.49
31GERRCS/Hamm4:08.80
45GBRDart Totnes Amateur Rowing Club4:13.16
58POLKS Posnania RBW4:19.26
64DENRoklubben furesøen4:19.87
73INTAKRC/Canbrra4:20.01

Event 404 Heat 4 Mixed E 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
18INTLBRA/GVEK3:55.43
27NEDRVDM/CTH3:57.57
31DENLR/LDR4:07.94
46NORARKK/ORK4:13.39
54DENFR/HR4:18.14
65FRARowing Club Port Marly4:22.30
72CANORC/HRC4:26.50

Event 404 Heat 5 Mixed E 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
15INTVIMK/DYN4:07.24
26LTUKlaipeda Masters RC Danges yriai4:11.60
37DENBagsværd Roklub4:15.58
44GBRHollingworth Lake Rowing Club4:20.18
58GBRstratford upon avon rowing club4:28.14
61SUIRudergesellschaft Zürich4:35.80
72NORChristiania Roklub4:54.83

Event 404 Heat 6 Mixed E 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
22NEDRV Breda/Breda4:06.32
21GERPirnaer Ruderverein 18724:09.26
34GBRExeter RC/DTARC4:11.17
47NORChristiania Roklub4:12.55
55GBRPCRC/RAF4:13.33
66USALong Beach Rowing Association4:14.16
73DENSkovshoved Rowing Club5:03.37

Event 405 Heat 1 Mixed H-K 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12HJPNMitsubishi Senior Boat Club4:21.78
21HINTFR/SR/PRC4:39.47
33HAUSWARC/YrraYrra4:50.60
15JINTCR/RVS/VBC/GPA4:54.87
14IJPNMBC/TRC5:03.74

Event 406 Heat 1 Mixed C 8+

Rank Lane Ctry Name 1000m
12GERRCS/RCT/RRV/RRVK3:22.03
21INTKøge R/MRK/ÖSS/Rijnland3:23.22
33SWEKRK/SRF/VRK3:33.15
46INTRGWB/MRC/GRT/RHKYC/WRC3:36.20
54GBRMarlow Rowing Club3:41.56
65DENSAS/ARK/KR3:50.02

Event 407 Heat 1 Mixed F 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
15NEDARC/RVDA4:07.23
27USAPCRA/BRC4:10.56
34POLKS AZS-AWF/AZSW4:29.12
41AUSCommrcl/BGPS4:29.82
58AUSMelbourne Rowing Club4:33.76
63ISRTLVRC/DRC4:35.36
72INTNA/Perth4:45.33
86GBRDart Totnes Amateur Rowing Club4:50.85

Event 407 Heat 2 Mixed F 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
17GBRGloucester Rowing Club4:15.30
24INTCR/BRC4:22.24
32GERSC Magdeburg4:23.42
46FRAAviron de Sevrier - Rive Gauche4:34.55
53NEDRoeivereniging Rijnland4:37.51
68AUSCommrcl/BGPS4:53.21
71USAARC/BARCH5:06.38

Event 407 Heat 3 Mixed F 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12GBRGrosvenor Rowing Club Chester4:15.83
28NORChristiania Roklub4:24.16
34GBRArdingly Rowing Club4:28.54
46AUSTorrens4:33.10
57BRAAssociação de Remadores Master de Santa Catarina4:34.47
63LATRRC/SK JS4:39.13
71DENRoskilde Roklub4:39.40
85FRAClub Nautique de Nogent4:55.68

Event 407 Heat 4 Mixed F 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
16INTDRM/WINN4:26.03
24POLKS Posnania RBW4:28.84
37AUSPhoenix Rowing Club4:33.81
43GERRudergruppe Geesthacht v. 1912 e.V.4:35.37
52NEDPampus/CTH4:39.16
61USAARC/BARCH4:43.88
75DENSkjold/BR5:07.62

Event 408 Heat 1 Mixed A 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12GERRGRB/RCT/SVE/RaW3:28.15
23NEDK.A.R.&Z.V.De Hoop3:29.96
34DENBagsværd Roklub3:42.85
45CROMladost RC3:51.40

Event 408 Heat 2 Mixed A 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
15INTGPA/CRAB/EB3:33.37
22GBRGR/LERUK/STK3:38.58
31FINValkeakosken Vesiveikot3:39.72
43DENLDR/Skjold3:40.59
54GERRGRB/RGG/SCBK3:46.32
66EGYEgyptian Rowing Club4:15.74

Event 409 Heat 1 Mixed D 8+

Rank Lane Ctry Name 1000m
12ESTSAK3:30.23
25GERRuderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V.3:35.88
31GERARVL/DRV/PRV3:46.72
46INTHRC3:48.72
53INTOrmsund Roklub3:55.79
64INTDSR/SandyBy3:57.68

Event 409 Heat 2 Mixed D 8+

Rank Lane Ctry Name 1000m
11INTJur/RRC/DYN3:36.69
25GBRNUN/LRC/NRC/ARD/BA3:44.48
32GERRCFH/RaB/HRK/WSV Bürgel3:45.91
43INTDRC/Sevrier/scc/RVW/JRS/urk/RF3:51.84
54BULHebros Rowing3:55.22
66INTBRC/SASK4:03.01

Event 410 Heat 1 Mixed G 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
15GERLFRK/GRCH4:15.75
22INTLIA/RCPM4:18.72
33GBRCLD/LLRC4:37.21
41GERMRSVB/KRG4:43.28
56AUSCanberra Rowing Club4:55.90

Event 410 Heat 2 Mixed G 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
16INTKRCUK/BRC4:29.00
22GERRCFH/ARVL4:34.63
35NEDRoeivereniging Rijnland4:45.33
44GERRTK Germania Köln4:53.89
53AUSCanberra Rowing Club4:57.41
61INTUTH/SAUG5:10.61

Event 411 Heat 1 Mixed B 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
13INTRRC/Daugava/CRR3:40.17
25GERERC/RCPHH3:45.47
32DENLyngby Roklub3:49.02
41NORAalesunds Roklub3:51.65
54ESPBarcelona club de rem3:59.44
66INTKWRC/CNV4:03.07

Event 411 Heat 2 Mixed B 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
14INTCRC/RV DL/HOOP3:37.75
25SWEARF/HIF3:40.17
32LATDaugava/MRC3:50.37
41FRARowing Club Mulhouse3:56.28
53NORAalesunds Roklub4:15.27

Event 412 Heat 1 Mixed E 8+

Rank Lane Ctry Name 1000m
17INTRVDM/RV Breda/ARZV/Dav/CTH3:46.73
21GBRMAABC/QBC/WRC3:48.53
36GBRGRC/PGN3:52.61
42INTCasitas/VLRC/Dav4:03.81
53AUSCommrcl/BrisbGrmns/RvrCty/Torrens/BGPS4:05.66
65DENBagsværd Roklub4:06.14
74INTMladost/ARD4:19.09

Event 413 Heat 1 Mixed H-K 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
14HNORChristiania Roklub4:33.84
22HDENFR/HRC4:36.14
33HNEDRoeivereniging Rijnland4:41.95
11IPOLKlub Sportowy AZS-AWF Warszawa4:59.20
45HJPNMitsubishi Senior Boat Club5:09.24
56HAUSYarra Yarra Rowing Club5:40.15
67HJPNMitsubishi Senior Boat Club5:50.92

Event 413 Heat 2 Mixed H-K 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
16IFRAAviron Château-Thierry-024:55.27
14HGBRWRC/UTH4:55.55
25IPOLPOS/WARMIA4:58.07
27HUSAColorado Rowing5:58.11
31HAUSWARC/YrraYrra6:06.26
33IJPNMitsubishi Senior Boat Club6:13.00
12KRUSZnamya6:48.32

Event 414 Heat 1 Mixed C 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
14POLKS Posnania RBW3:44.01
22PORVRL/scc3:50.39
36SWEKRK/VRK3:58.20
45NEDK.A.R.&Z.V.De Hoop4:00.99
51GERVRV/BRCH/BRV824:08.70
63BELThe OAR4:16.67
77INTNSR/BRC4:29.41

Event 414 Heat 2 Mixed C 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
11DENSorø Roklub3:43.50
24SWEMölndals Roddklubb3:50.76
36GERVRV/BRV82/BSC3:58.44
45CANHalifax Rowing Club4:08.33
52ESPReial Club Nautic de Tarragona4:12.28
63INTCNF/ARC4:20.25

Event 414 Heat 3 Mixed C 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
14GERALLE/RGWB/EKRC/R.G.Hansa3:48.73
25INTDBU/DYN3:55.95
33GBRPBD/MTR/ARD3:57.64
41SUIBasler Ruder-Club4:03.19
52DENNyborg Roklub4:11.33
66FINSMARK4:39.91

Event 415 Heat 1 Mixed F 8+

Rank Lane Ctry Name 1000m
12DENSR/HR/HR/BR4:11.40
21AUSAlan Mitchell Club4:30.91
33USATRC/ARC/BARCH4:41.16

Event 416 Heat 1 Mixed A 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
17POLKS Posnania RBW3:57.40
26DENLyngby Roklub4:06.14
35NEDK.A.R.&Z.V.De Hoop4:14.46
43GBRBIR/THRC4:17.88
58DENBagsværd Roklub4:19.01
62LTURowing Club Academija Remigum4:23.13
71INTERC/CRB4:39.47
84BELThe OAR4:58.64

Event 416 Heat 2 Mixed A 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
13SWEHalmstad gymnastik och roddförening4:01.22
27DENAmager Ro- og Kajakklub4:05.06
38NEDK.A.R.&Z.V.De Hoop4:08.12
41GERAkademischer Ruderclub Würzburg4:09.43
52GBRGloucester Rowing Club4:13.01
65GBRLERUK/STK4:16.33
76ESPBarcelona club de rem4:18.74
84USABuffalo Bayou Rowing Center4:39.52

Event 416 Heat 3 Mixed A 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12DENDanske Studenters Roklub3:54.65
26CHIClub de Deportes Nauticos Estrella Blanca3:54.82
35NEDK.A.R.&Z.V.De Hoop4:13.56
44CROMladost/VKI4:20.80
53GBRBAAC/Exeter RC4:25.74
61LATDaugava/MRC4:26.41
78ESPBarcelona club de rem4:27.62

Event 417 Heat 1 Mixed D 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
15INTKMRC/MRC/SEK/R.G.Hansa3:52.45
27GERSiegburger Ruder Verein3:53.22
32GERRuderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V.3:53.39
46RUSStrela/Znamya3:54.99
54ESPReial Club Nautic de Tarragona4:09.90
61NORAalesunds Roklub4:15.79
73AUSSandy Bay Rowing Club4:38.22

Event 417 Heat 2 Mixed D 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
11GERRuderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V.3:43.46
24GERBRC/RCHB3:55.71
37INTSRC/zrzv3:57.21
45NORAalesunds Roklub4:02.93
52AUSCommercial RC4:08.12
66FINNeste Rowing Club4:11.43
73DENHolte Roklub4:16.73

Event 417 Heat 3 Mixed D 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12GERRuderclub Lindau (B)3:46.48
27GERLRV/RG W L/RVE/MRV3:48.86
35SUIRCZ/RCL/BRC/SCK3:52.20
46DENSorø Roklub3:52.59
53INTLCfW/Køge R/EKRC/NRV3:56.69
64GBRGRT/WRC4:10.61
71CANHalifax Rowing Club4:10.83

Event 417 Heat 4 Mixed D 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
15INTDRC/GPA/Corio/SCP3:45.73
23INTWiener Ruderclub Lia3:46.19
34LTUVIMK/KMRC/PN/RC NAVIS3:49.28
47DENRoklubben furesøen3:55.16
51POLPOS/KS AZS-AWF/AZSW3:59.54
62NORBærum Roklubb4:10.19
76SUIRudergesellschaft Zürich4:19.60

Event 417 Heat 5 Mixed D 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
14GERRCS/Hamm/RVGE/WSV Bürgel3:51.45
21NOROrmsund Roklub3:58.61
33DENDSR/FR4:07.16
45INTAKRC/CNF/SAUG4:09.99
56GBRMarlow Rowing Club4:23.45

Event 418 Heat 1 Mixed G 8+

Rank Lane Ctry Name 1000m
11NORChristiania Roklub3:58.41
24INTRvrside/AdelU/Nshore/Torrens/Phoenx4:11.98
32INTRRC/SK JS4:23.08
43USATRC/ARC/CRC/BARCH4:35.74

Event 419 Heat 1 Mixed B 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
14INTDBU/KVIK4:07.97
22SWEAkademiska Roddföreningen4:15.35
35LATDaugava/MRC4:22.10
43GERSportclub Berlin-Koepenick e.V.4:30.80
51FINSMARK4:35.58
66TURTürk balıkadamlar spor kulübü5:18.37

Event 419 Heat 2 Mixed B 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12FINNeste Rowing Club4:05.99
25INTCRAB/SCP4:06.88
33NEDRV DL/HOOP4:19.61
41GERRuderclub Lindau (B)4:26.82
54CANHalifax Rowing Club4:39.66
66FRARowing Club Mulhouse4:40.75

Event 419 Heat 3 Mixed B 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
16DENKøge R/SR4:06.43
22GERNeuruppiner Ruderclub e.V.4:11.59
33INTNRV4:17.22
44SUIBasler Ruder-Club4:23.87
51NEDRoei en zeilvereniging Daventria4:33.58
65FINSMARK5:12.88

Event 420 Heat 1 Mixed E 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
14NEDRVDM/CTH3:57.70
23GERWSVM/KRG/RTHC/CRC4:01.40
38GERORV/ARCM/HRC4:03.61
42USAPCRA/ARC/BRC/WBC4:16.80
51INTSHV/RHKYC/WRC4:18.25
65GBRGRC/Cantabs/BA4:18.56
77GBRGrosvenor Rowing Club Chester4:30.34
86ITATiber Rowing4:46.30

Event 420 Heat 2 Mixed E 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
16NEDRV Breda/Breda3:53.50
22GERRaB/SRV3:55.85
35BRASport Club Corinthians Paulista4:05.08
47GBRExeter RC/DTARC4:09.22
53FRAASM/RCPM4:11.52
61SUIRudergesellschaft Zürich4:20.50
74INTNA/MRC4:31.91

Event 420 Heat 3 Mixed E 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
13INTVIMK/Jur/DYN3:58.02
21DENLR/RF/LDR/MSR4:00.15
35GERRuderverein Hoya4:13.55
42CANORC/HRC4:39.29
57SUIBasler Ruder-Club4:41.41
66INTurk/LRC4:54.90
74GBRLlandaff Rowing Club4:55.05

Event 421 Heat 1 Mixed H-K 8+

Rank Lane Ctry Name 1000m
11HINTCRC/PRC/FR/SCZ/DARC/VBC/Minden4:26.16
22HINTPOS/MOS-2/WARMIA/AMSRA4:33.93
13IINTWRC/TU Dresden/GPA/ORCR/SRC Friese/THRC4:48.05
14JINTPRC/RVS/NRRA/SR/MRC/AZSK/CR/KS AZS-AWF5:21.95

Event 422 Heat 1 Mixed C 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12POLKS Posnania RBW3:57.24
25ESPORIO A.E4:03.73
34SWEKungälvs Roddklubb4:17.29
41DENLyngby Roklub4:18.82
53INTCA/DTARC4:23.00
66INTCNF/SCP4:23.48
77NEDK.A.R.&Z.V.De Hoop4:32.31
88GERRudergemeinschaft RR Schaumburgia RK Normannia5:01.24

Event 422 Heat 2 Mixed C 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
16POLKS Posnania RBW4:01.88
28INTCRC/RV DL4:03.30
32DENBagsværd Roklub4:03.49
47PORVRL/scc4:09.99
54GERErster Kieler Ruder-Club4:11.30
65INTNRV4:20.60
71GBRTrentham Boat Club4:32.50
83INTCNF/SAUG4:40.36

Event 422 Heat 3 Mixed C 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12INTKRG/Rijnland4:16.15
28UKRKiev Sportclub Dnipro4:18.31
31ITATiber Rowing4:26.56
45SWEKungälvs Roddklubb4:27.88
53POLKS Posnania RBW4:38.16
67GERRuder-Gesellschaft Hansa e.V.4:41.29
76ESPReial Club Nautic de Tarragona4:43.03
84DENHorsens Roklub4:43.49

Event 422 Heat 4 Mixed C 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
11GERKettwiger Rudergesellschaft von 1906 e.V.4:19.93
27SWEHammarby IF Roddförening4:30.70
34GBRPCRC/RAF4:32.56
48DENNyborg Roklub4:41.46
55ESPReial Club Nautic de Tarragona4:44.79
66INTKWRC/CNV4:50.07
72NOROrmsund Roklub4:55.40
83TURTürk balıkadamlar spor kulübü6:27.07

Event 422 Heat 5 Mixed C 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
12INTSR/SCRC4:09.16
27SWEStockholms Roddförening4:11.19
35DENRoskilde Roklub4:14.98
44FRABA/RCPM4:20.80
53RUSDynamo/Strela4:31.66
61NORTønsberg Roklub4:55.52

Event 422 Heat 6 Mixed C 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
16GBRBAAC/Exeter RC4:08.99
22GERJenaer Kanu- und RV4:11.09
31NEDK.A.R.&Z.V.De Hoop4:16.62
44ESPReial Club Nautic de Tarragona4:17.21
57FRARowing Club Mulhouse4:21.75
65USALong Beach Rowing Association4:23.58
73INTRRBC/CTH4:25.14

Event 422 Heat 7 Mixed C 2x

Rank Lane Ctry Name 1000m
14GERSV Energie Berlin Abt. Rudern4:08.27
26USADallas Rowing Club4:13.60
31FINSMARK4:17.17
45GBRWycliffe College Boat Club4:19.30
57INTRF/RVW4:22.82
63SUIBasler Ruder-Club4:46.69
72INTAKRC/Corio4:58.74

Event 423 Heat 1 Mixed F 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
11INTA.N.F.A/Fredericia/WSAP/MRK3:48.46
23GERLFRK/EKRC/GRCH3:56.38
35HUNCsepel/GVEK3:59.59
46GBRPBD/ARD4:07.10
54DENRoklubben furesøen4:21.01
62AUSPerth/YrraYrra4:46.50

Event 423 Heat 2 Mixed F 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
14GBRDARC/MAABC/QBC/SCP3:54.33
23INTLIA/LLRC/RCPM4:02.00
35NEDRoei en zeilvereniging Daventria4:02.95
56DENLR/LDR4:06.87
62GERSSC/WSF Burg4:07.92
61AUSCommrcl/BGPS4:25.69

Event 423 Heat 3 Mixed F 4x

Rank Lane Ctry Name 1000m
11INTCR/KRCUK/BRC4:06.78
22NEDPampus/HOOP/CTH4:12.29
34DENRoskilde Roklub4:30.43
45INTNSBR/DRM/WINN4:40.49
53USAARC/BARCH4:58.10

Event 424 Heat 1 Mixed A 8+

Rank Lane Ctry Name 1000m
12INTGPA/CRAB/WRC/SCP/EB3:26.77
21GERRGRB/RGG/R.G.Hansa/SCBK3:29.12